sobota, 21 kwietnia 2018

Zatrzymać wspomnienia - recenzja Fotoksiążki od Saal Digital


Kocham robić i oglądać zdjęcia.
Chociaż cieszę się, że teraz, gdy zdjęcia są w formie cyfrowej można bez trudu zrobić ich 1000 w miesiącu, zamiast kupować klisze na 36 fotografii, to forma papierowa wciąż jest wyjątkowa. Może nawet tym bardziej. Oczywiście jako matka pstrykam je na potęgę! Chyba każda z Was to zna :) Nieważne, że połowa z nich jest podobna, dla nas każde jest szczególne, jeśli tylko jest na nim nasza pociecha. Chcemu uwiecznić jak się rozwija, bawi, cieszy, zmienia, rośnie... Chwała więc cyfrowym aparatom, oraz tym w smartphonach!
Lubię jednak przeglądać zdjęcia trzymając je w ręku, w albumie czy w ramkach.  Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest Fotoksiażka. Jest to idealny pomysł na prezent, np. dla dziedków, ale myślę, że każdy rodzic chciałby mieć taką pamiątkę u siebie.
Od dawna zbierałam się do przygotowania jej i w końcu, za zasługą firmy Saal Digital udało się!

Jak ją zaprojektować? Możecie to zrobić za pomocą aplikcji Saal Design >LINK< . Jest bardzo intuicyjna w obsłudze, jednak warto usiaść do tego na spokojnie i poświęcić trochę czasu. Przy Julce nie było to łatwe, więc miałam kilka podejść, głównie po nocach. Dla osób nie lubiących tworzyć projektów od zera, przygotowano kilka szablonów, opraz możliwośc autouzupełniania zdjęć za pomocą układu AutoLayout. Jeśli jednak chcecie mieć niepowtarzalny wzór, możecie stworzyć swoją fotoksiążkę od podstaw. Wolicie z twardą okładką, czy miękką? Papier ma być matowy, czy lepiej błyszczący? Jest wiele możliwości! Napewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie! Warto poświęcić kilka godzin, dobrze zapoznać się z aplikacja i jej możliwościami i zaprojektować tą niezwykłą pamiątkę.
My zdecydowaliśmy się na Fotoksiążkę z miękką okładką, 36 stron, rozmiar 19x19. Dotarła do nas bardzo szybko i jest świetna! Wszystko wygląda dokładnie tak, jak zaprojektowałam (przy tworzeniu fotoksiążki w prezencie dla dziadków, kilka miesięcy temu, miałam problem z przesuwającymi się nieustannie zdjęciami), a fotografie są bardzo dobrej jakości. Wszystko porządnie i dokładnie wykonane, najwyższa klasa. My zdecydowaliśmy się na białe strony, ale jesli wolicie, możecie zrobic kolorową. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu i już wiem, że to nie będzie nasza ostatnia fotoksiążka! Napewno zdecydujemy się na zamówienie kolejnych :)3 komentarze :

  1. Również mamy fotoksiążkę z saal digital,fajna jakość,ale cena trochę zabojcza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna książka. My takie robimy rocznikowo i mamy już sporą kolekcję. Uwielbiam czasem usiąść wygodnie w fotelu i sobie pooglądać.

    OdpowiedzUsuń
  3. My również mamy książeczkę z Saal Digital i jesteśmy z niej zadowoleni.Wasza książka również wygląda bardzo ładnie, a córeczka jest śliczna!;-)

    OdpowiedzUsuń

Recent Posts

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.